ارسال پیام کوتاه به بلکلیست یک معضلی است که بیشتر افراد هنگام ارسال پیامک با آن دست و پنجه نرم میکنند.

همانطور که می دانید ارسال پیام کوتاه انبوه به دو صورت انجام میگیرد که یک روش ارسال با خطوط مجازی و دیگری ارسال با خطوط واقعی و یا همان سیم کارتی می باشد.

خطوط مجازی با سرشاخه های ۱۰۰۰ ،‌۲۰۰۰ ،‌۳۰۰۰ ،‌۵۰۰۰ ، ۰۲۱ و ۰۲۶ هستند که از سرعت ارسال بالایی برخوردار می باشند.

خطوط واقعی نیز همان سیم کارت ها هستند که کاربران بوسیله آن می توانند پیام خود را ارسال کنند ، اما با توجه به اینکه  بسیاری از افراد در لیست سیاه مخابراتی هستند و پیامک های تبلیغاتی را دریافت نمیکنند ، به همین جهت خطوط مجازی جهت ارسال به خطوط لیست سیاه بایستی به حالت خدماتی دربیایند و از حالت تبلیغاتی خارج شوند که این عملیات یک روند اداری نسبتا طولانی مدت و سختی را در پیش دارد و برای افراد حقیقی و برخی از افراد حقوقی که شرایط خدماتی سازی را ندارند غیر ممکن می باشد. ، به همین جهت بسیاری از افراد به دنبال ارسال پیام کوتاه از طریق سیم کارت هستند تا مشکل ارسال به لیست سیاه را دیگر نداشته باشند.

قابل ذکر است که سیم کارت ها توانایی ارسال پیام کوتاه به تعداد بالا را ندارند و یا ساعات طولانی و یا روزها به طول می انجامد تا پیامک ارسال شود.

امکانات سامانه پیامک از ارسال بوسیله سیم کارت به شرح زیر می باشد :

ارسال پیام کوتاه بصورت تکی و گروهی ، ارسال از روی کد پستی ، ارسال از طریق پیش شماره و همچنین امکانات ویژه شامل ارسال زماندار ، ارسال هوشمند ، ارسال از روی دفترچه تلفن ، منشی پیامکی ، پاسخگوی خودکار ، گزارش ارسال پیام کوتاه ، بانک تلفن همراه کشور به تفکیک استان ، شهر ، کدپستی ،‌ ایرانسل و همراه اول.